Test kamer FORVISION w temperaturze -164 stopni.

W ubiegły weekend mieliśmy okazje uczestniczyć w kolejnej edycji targów BIKE EXPO NARODOWY TEST ROWEROWY w Warszawie na której,

Valerjan Romanovski dokonał niemożliwego i pobił rekord najdłuższej jazdy na rowerze w ekstremalnych warunkach -100’C

Mimo że próba została zaliczona po 8 godzinach jazdy Valerjan postanowił nie schodzić z roweru tylko kontynuować jazdę.

Pod koniec próby bicia rekordu temperatura spadła aż do -164’C.

Kiedy emocje trochę opadły nadszedł też czas na podsumowanie pracy naszego sprzętu który nagrywał cały przebieg wydarzenia wewnątrz komory.

Wybraliśmy trzy losowo wybrane kamery IP FV-ICW-4030-ZM2 (4 Mpix ) z serii FORVISION które zostały zamocowane na statywach i ustawione przy stanowisku bicia rekordu. Urządzenia nie zostały specjalnie przygotowane do ekstremalnych warunków i świetnie się spisały.

Z uwagi na niską temperaturę nie obyło się niestety bez strat, szybka jednej z kamer pękła pod koniec testu na skutek ekstremalnie niskiej -164’C temperatury. Sporo ostatnio mówi się o locie człowieka na Marsa, tam panują zbliżone temperatury, mamy więc już kamery, które możemy tam wysłać z pierwsza wyprawą. :)

Produkty przeszły test wytrzymałości i po sprawdzeniu przez nasz działu techniczny i serwis okazuje się że elektronika nie uległa uszkodzeniu co nas bardzo cieszy utwierdzając w przekonaniu że nasz produkt jest najwyższej jakości.