Pytania o produkt


Jakie porty należy przekierować na routerze dla rejestratorów Fortec aby żeby mieć zdalny dostęp.

Aby mieć podgląd z rejestratora poprzez sieć internetową należy przekierować na routerze na adres IP rejestratora  porty:

Dla rejestratorów HDCVI

http (domyślnie 80)

port TCP(domyślnie 37777)

RTSP (domyślnie 554) 

Dla rejestratorów IP

http (domyślnie 80)

port TCP(domyślnie 8000)

RTSP (domyślnie 554) 

W zależności od modelu routera przekierowania porów należy szukać w zakładkce:

network / forwarding

virtual serwer

 

Szczegółowe instrukcje przekierowania portu na danym typie routera dostępne są na stronie producenta urządzenia

Jaki jest domyślny adres IP kamer firmy Fortec?

W kamerach będących od dłuższego czas u w ofercie firmy Fortec domyślnym adresem IP jest 192.168.0.120,
natomiast zarówno w nowych kamerach jak i rejestratorach oferowanych przez firmę Fortec domyślnym adresem IP jest 192.168.1.88.

Nie mogę się zalogować do rejestratora firmy Fortec – zapomniałem hasła. Jak odzyskać do niego dostęp?

Aby odsyzkać dostęp do rejestratora do którego zapomnieliśmy hasła, konieczne jest wygenerowanie jednodniowego hasła Master, które może zostać wygenerowane tylko i wyłacznie przez dział techniczny firmy Fortec. W celu uzyskania takiego hasła należy wysłać maila pod adres andrzej@fortec.pl lub serwis@fortec.pl z wymaganymi przez firmę w celu uwierzytelnienia informacjami:

- typ rejestratora,

- nr. seryjny,

- dane kontrahenta,

- aktulaną datę z rejestratora.

Po weryfikacji danych dział techniczny odeśle jednodniowe hasło, które pozwoli zalogować sie do rejestratora i ustawić nowe hasło.

Jakie są maksymalne długości przewodów sygnałowych kamer IP/HDCVI/Analog firmy Fortec ?

IP

W przypadku kamer IP maksymalna odległość kamery od odbiornika połączonego skrętką mieści się w granicach 80-100m w zależności od katergorii zastosowanego przewodu. Ten zakres tyczy się zarówno samej transmisji danych z kamery, jak również transmisji z zasilaniem POE.

HDCVI

Sygnał z kamer HDCVI może być przesyłany zarówno kablem koncentrycznym, jak również skrętką przy zastosowaniu transmiterów pasywnych. Pierwsze rozwiązanie pozwala na transmisję do 500m, natomiast drugie do 100- przy zastosowaniu dobrej jakości przewodu - 120m.

Analog

W kamerach Analogowych, podobnie jak w kamerach HDCVI istnieje możliwość przesyłu danych po skrętce oraz koncentryku, z tą różnicą, że w przypadku kamer Analogowych możemy zastosować transmitery aktywne które pozwalają jeszcze bardziej zwiększyć zasięg transmisji. Transmisja pokablu koncentrycznym jest możliwa na doległosć do 100m, po samej skrętce do 300m, przy zastosowaniu tylko nadajnika (transmitera) Aktywnego (a odbiornika pasywnego ) odległość po skrętce sięga 1200m, a stosując zarówno nadajnik jak i odbiornik Aktywny zasięg zwiększa się do blisko 2500m.

Jak skonfigurować router IP firmy Fortec aby dokonywał zapisu materiału tylko w przypadku Detekcji Ruchu?

W pierwszej kolejności należy przejść w menu głównym rejestratora do zakładki Ustawienia, a następnie do zakładki Harmonogram w której dla każdego kanału musimy określić czy rejestrator będzie zapisywał dane w trybie Ciagłym, po wystąpieniu alarmy czy właśnie w przypadku Detekcji ruchu. W zależności od typu podpiętych kamer IP, konieczna może być dodatkowa konfiguracja od strony kamery - tj. uruchomienie opcji Detekcji Ruchu w ustawieniach kamery IP. W tym celu należy zalogować się na kamerę , przejśc do zakładki Serwer zdarzeń, a następnie do podzakładki Rodzaj zdarzenia.

Konfiguracja 1
W tym oknie zaznaczamy opcję Detekcja Ruchu i wybieramy opcję ZMIEŃ, po czym wybieramy odpowiednią opcję Alarmy wg. harmonogramu, lub Alarmy 24/7  - i akceptujemy zmiany. Ostatnim krokiem jest zdefiniowanie obszaru w którym system będzie dokonywał detekcji. Teraz przechodzimy do paramterów Video, oraz do zakładki Detekcja Ruchu w której zaznaczamy kursorem interesujący nas obszar i zapisujemy zmiany.

Konfiguracja 1

Czy rejestratory firmy Fortec współpracują ze sprzętem innych producentów (np. Dahua, Hik, BCS itd) ?

Rejestratory firmy Fortec wspierają standardy stosowane przez największych producentów sprzętu telewizji przemysłowej, co pozwala na współpracę tych urządzeń. Przykładowo kamery IP obsługujące protokół ONVIF bezproblemowo będą współpracowały z rejestratorami IP firmy Fortec, a także urządzeniami innych producentów wspierających ten protokół.

Wycena monitoringu

Jakie aplikacje mobilne służą do podglądu obrazu z rejestratorów IP Fortec

Dla systemu Android:

IMSeye

IMSeye New

GDMSS

Dla IPhone:

IDMSS

Czy kamery i rejestratory IP firmy FORTEC są kompatybilne z produktami innych marek?

Tak, kamery i rejestratory IP firmy FORTEC działają po protokole ONVIF, co oznacza, że będą współpracować z produktami innych marek ale również obsługujących standard (protokół) ONVIF. Oczywiście należy zwrócić uwagę na zgodność wersji ONVIF'u.

Czy kamery 4w1 firmy Fortec współpracują z rejestratorami Hikvision lub BCS?

Tak, kamery 4w1 firmy Fortec współpracują z rejestratorami Hikvision i BCS jak również z wieloma innymi markami. Kamery obsługują takie standardy jak CVI,TVI, AHD oraz CVBS (analog) stąd ich uniwersalność.   

Które rejestratory IP firmy Fortec obsługują kamery o rozdzielczości 4Mpix?

Właściwie wszystkie rejestratory firmy Fortec poza małymi wyjątkami. Rejestratory nie obsługujące takiej rozdzielczości to: IPR-0401 Hornet, IPR-0401 Light i IPR-0801 Light.

Z jaka prędkością można przewijać nagranie w rejestratorach firmy Fortec?

Nagranie można przewijać w przód jak również w tył z prędkościami x4, x8 i x16, oczywiście zależy to od modelu rejestratora.

Czy transformator video TRPH-3P (potocznie zwany baloon), będzie dział w systemie Turbo HD firmy HikVision?

Tak, transformator video TRPH-3P będzie działał w systemie Turbo HD firmy HikVision.

Jaką rozdzielczość możemy uzyskać na wyjściu BNC w rejestratorach?

Większość rejestratorów firmy Fortec posiada takie wyjście. Na wyjściu możemy uzyskać max. 720 x 576 linii. 

Jak nazywa się aplikacja do obsługi sprzętu HikVision na komputerach PC?

Aplikacja do obsługi sprzętu HikVision to IVMS 4200.

Które z kamer firmy Fortec posiadają tryb "korytarzowy"?

Tryb korytarzowy, to funkcja dzięki której wyświetlany i nagrywany jest wycinek interesującego nas kadru. Kamery firmy Fortec nie posiadają takiej funkcji.  

Czy wejście i wyjście audio w rejestratorze HDCVI służy do nagrywania ścieżki audio z kamer?

Nie, w rejestratorach HDCVI wejście i wyjście audio nie ma nic wspólnego z nagrywaniem ścieżki dźwiękowej z kamer.  Złącza te pełnią funkcję interkomu, dzięki któremu można nawiązać kontakt głosowy z operatorem monitoringu. 

Co to jest RTSP i czy kamery firmy Fortec posiadają tą funkcję

RTSP (Real Time Streaming Protocol) jest to specjalny protokół, dzięki któremu można oglądać zdalnie obraz z monitoringu w trybie rzeczywistym. Funkcja ta jest często wykorzystywana do umieszczania podglądu z kamer na stronie internetowej.  Wszystkie kamery firmy Fortec posiadają funkcję RTSP.  

W jakiej formie kamery IP mogą robić zrzut ekranu przez protokół FTP?

Protokół FTP może nam udostępniać zdjęcia (JPEG) i filmy (AVI) jako zdarzenia alarmowe. Mogą one być automatycznie przesyłane na adres mailowy.

Czy kamera inspekcyjna ISP-Y40R dobrze oświetla rurę o średnicy 160mm?

Tak, dzięki zainstalowanym diodom LED i wózkowi do ISP, który wypośrodkuje kamerę będzie dobrze oświetlała rurę o średnicy 160mm.