• Kamera kompaktowa IP 4 Mpix -ICG-4050-ZP
  • Kamera kompaktowa IP 4 Mpix -ICG-4050-ZP
Kamera kompaktowa IP 4 Mpix -ICG-4050-ZP
849,00 zł netto 1044.27 zł brutto

Opis produktu

Opis


ICG-4050-ZP jest 4 Mpix’ową kamerą IP, o wysokich parametrach. Dużą zaletą jest trwała, estetyczna i jednocześnie nowoczesna obudowa, oraz mocny oświetlacz IR pozwalający oświetlić kadr do 50 metrów.W kamerze zastosowaliśmy trzy diody 3. generacji. Z tego powodu znajduje ona zastosowanie we wszelkich obiektach, gdzie wysoka jakość monitoringu idzie w parze z wymogami estetycznymi, potrzebą wysokiej wytrzymałości i funkcjonalności w każdych warunkach oświetleniowych.Połączenie przetwornika o rozdzielczości 2560x1440 pikseli ze zmiennoogniskowym obiektywem 2.8-12 mm, zapewnia doskonałą jakość obrazu. Dodatkowym atutem tej kamery jest oświetlacz, który zapewnia bardzo dobre pokrycie widzialnego kadru nawet do 50 metrów, przy całkowitym braku oświetlenia. Taka kombinacja daje nam doskonałe narzędzie obserwacji, które pozwala zarejestrować o wiele większą ilość szczegółów, niż w innych tego typu urządzeniach. Co więcej, dzięki zastosowaniu protokołu RTSP, mamy możliwość udostępnienia poprzez internet, obrazu dla wielu użytkowników jednocześnie.

 

Rozdzielczość


W kamerze ICG-4050-ZP zastosowano przetwornik o rozdzielczości 4 Mpix, co w połączeniu z wysokiej jakości procesorem daje doskonały obraz, nawet w trudnych warunkach i zapewnia dostęp do rozbudowanych ustawień parametrów oraz wykorzystuje funkcję D-WDR.

  

Obiektyw


W kamerze ICG-4050-ZP został zastosowany zmiennoogniskowy obiektyw 2.8-12 mm, pozwalający na skuteczną obserwację szerokiego kadru, doskonale sprawdzając się w obserwacji na zewnątrz, jaki i wewnątrz budynków.

  

Kalkulator obiektywu - pola widzenia kamery

  

Oświetlacz


Zastosowany oświetlacz podczerwieni IR o maksymalnym efektywnym zasięgu 50 metrów gwarantuje poprawną pracę kamery w warunkach nocnych.

  

obraz_przetwornik_omnivision.jpg

  

Dodatkowo, użycie 3 diod 3. generacji w oświetlaczu, powoduje że kadr jest dobrze doświetlony, zapewniając wysoką jakość obrazu nawet w warunkach nocnych, a także większą ilość szczegółów w obserwowanym kadrze.

  

Obudowa


Nowoczesna, niezwykle trwała (IK5) i szczelna (IP66) obudowa aluminiowa. Kamera posiada wygodny w montażu i regulacji uchwyt, dzięki czemu jej instalacja nie nastręcza żadnych problemów. Przegub uchwytu pozwala na wygodne i niemal dowolne ustawienie kąta kamery względem podłoża mocowania. Na szczególną uwagę zasługuje przegub. Pozwala on bezproblemowo ustawić kamerę pod wymaganym kątem. Jednocześnie wysoka jakość wykonania powoduje, że sam uchwyt charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością.

  

ICR


Kamera posiada wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni ICR, znacznie polepszający jakość obrazu przy braku oświetlenia w warunkach nocnych.

 

Menu ekranowe i kompresja obrazu


W ICG-4050-ZP mamy możliwość podglądu za pomocą przeglądarek internetowych.

Podgląd dostępny przez przeglądarki:

  

 

Menu ekranowe pozwala na dowolną konfigurację kamery i jej wszystkich parametrów za pomocą przeglądarki internetowej Internet Explorer. Zastosowanie kompresji obrazu w systemach H.264 i MJPEG sprawia, że kamera ta jest w pełni wartościowym elementem monitoringu IP. Po zainstalowaniu kontrolek ActiveX uzyskujemy podgląd poprzez przeglądarkę Internet Explorer.

 

  

PoE


Kamera może być zasilana jednym kablem UTP (skrętka komputerowa), prosto z rejestratora wyposażonego w porty RJ45 z zasilaniem PoE, lub switch'a w standardzie PoE.

  

Kompatybilność


ICG-4050-ZP bez problemu działa z systemami innych producentów - jest kompatybilna ze standardem ONVIF v2.2 Profil-S.

Jest także kompatybilna z:

 

  

Maskowanie


W kamerze ICG-4050-ZP  mamy możliwość zamaskowania 8% obrazu w pięciu różnych strefach. Jest to wyjątkowo przydatne gdy kamera obejmuje swoim kadrem przestrzeń, w której musimy wydzielić obszary prywatne.

  

Oprogramowanie


Do zestawu dołączone jest darmowe oprogramowanie CMS pozwalające na konfigurację i zarządzanie 64 kamerami oraz zapis na dysku lokalnym. Oprogramowanie automatycznie wyszukuje kamery w sieci Ethernet przez co od razu po uruchomieniu można korzystać z urządzeń IP marki FORTEC.

Oprogramowanie umożliwia nam również konfigurację wyświetlania obrazu, konfigurację sieciową kamer, ustawienia nagrywania z harmonogramu lub detekcji ruchu, przeszukiwanie i odtwarzanie archiwalnych nagrań, tworzenie nowych użytkowników oraz nadawanie im uprawnień dostępu.

  

Protokoły


HTTP, TCP, RTSP , RTP, ICMP, UDP, IGMP V3 , RTCP, FTP, DNS, Bonjour, ARP, NTP.

  

I wiele innych...

  

Więcej szczegółów w specyfikacji.

Pliki do pobrania

Skaner IP

Oprogramowanie pozwalające wyszukać i zarządzać kamerami Fortec IP w sieci lokalnej

Pliki do pobrania (0)

Firmware do kamer 4Mpix serii ZP

Firmware (8.8.1.111), web (6.1.150.200 ) do kamer 4 Mpix serii ZP wraz programem narzędziowym

Pliki do pobrania (0)

Wyszukiwarka kamer 4MPix xx ZP

Pliki do pobrania (0)

Instrukcja obsługi kamery IP

Instrukcja konfiguracji i obsługi kamery IP

Pliki do pobrania (0)

VMS Lite 7.2.46.6

Programu VMS Lite do zarządzania kamerami IP

Pliki do pobrania (0)

Specyfikacja

Opis

Parametry podstawowe

Rozdzielczość
4Mpix
Ogniskowa (mm)
2,8mm - 12mm
Standard obrazu
IP
Max. zasięg IR (m)
50m
Klasa szczelności
IP66
Napięcie zasilania (V)
12V DC, PoE

Parametry obrazu

Przetwornik obrazu
OV
Rozmiar przetwornika
1/3''
Kompresja wideo
H.264

Parametry sieciowe

Interfejs LAN (RJ45)
100Mb/s
Domyślne IP
192.168.1.88
Domyślny login/hasło
admin/admin
Przeglądarki
IE, Chrome
Protokoły sieciowe
TCP/IP, DHCP, DNS, NTP, HTTP, FTP, RTCP, Bonjour
Zgodność ze standardem
ONVIF

Funkcje

Język menu
angielski
Język interf. WEB
angielski
Motozoom
nie
Dodatkowe funkcje
D-WDR

Wejścia/wyjścia

Wejście audio
nie
Wyjście audio
nie
Wyjście BNC
tak

Zasilanie

Napięcie zasilania (V)
12V DC, PoE
Max. pobór prądu (A)
0.8A
Pobór mocy (W)
10W

Pozostałe

Gwarancja
2 lata
Wilgotność otoczenia
10%~90%

Podobne produkty

POZYCJA NA RYNKU

Działamy na rynku CCTV 20 lat

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Nasi doradcy to zawodowcy

ROZWÓJ

Tworzymy autorskie produkty

WSPARCIE TECHNICZNE

Wykwalifikowana pomoc