Kamera inspekcyjna do kominów ISP-KOMIN
7 499,00 zł netto 9223.77 zł brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
Ilość


Opis produktu

Opis


Kamera inspekcyjna do kominów i pionów wentylacyjnych, wyposażona w głowicę obrotową. Fortec ISP-KOMIN to nowa twarz kamer inspekcyjnych z rodziny ISP, obecnych na rynku już od wielu lat. Poprzednie modele kamer inspekcyjnych do rur i kanałów zdołały wyrobić sobie grono wiernych i zadowolonych użytkowników. Urządzenie ISP-KOMIN, stworzone zostało według doświadczeń i sugestii naszych Klientów, oczekujących możliwości dokładnej inspekcji kominów i przewodów wentylacyjnych. Sprawdź sam najnowszy produkt w rodzinie kamer inspekcyjnych ISP - kamerę kominową.

Najnowsze urządzenie firmy Fortec to nie tylko rozwiązanie problemu inspekcji kominów i wentylacji. To także rozwiazanie problemu z dokonaniem dokładnej inspekcji w miejscach trudnodostepnych, nawet dla standardowych kamer inspekcyjnych. Dzięki mobilnemu rejestratorowi z metalową kamerą wyposażoną w obrotową głowicę zaopatrzoną w 18-ledowy oświetlacz, możesz przeprowadzić analizę wizyjną stanu kominów i pionów wentylacyjnych, zapisać ją na karcie SDHC (do 32GB) i odtworzyć w rozdzielczości D1 (720x576). Przebieg inspekcji obejrzysz w czasie rzeczywistym na wbudowanym 7” monitorze LCD. Akumulator wystarczy na ponad 6 godzin pracy.

Wszystkie kamery inspekcyjne Fortec objęte są szerokim wsparciem technicznym - posiadamy wykwalifikowany serwis na miejscu w Krakowie oraz bogaty magazyn części zamiennych - dzięki temu naprawiamy każde urządzenie w zaledwie 24 godziny. Przysyłasz paczkę kurierem - za dwa dni jest z powrotem u Ciebie - w pełni sprawne.

Importem kamer zajmujemy się od 2006 roku - przez ten czas zdobyliśmy pewnych, zaufanych dostawców. Osobiście odwiedziliśmy każdą z produkujących dla nas fabryk. Doświadczenie pozwala nam zagwarantować wysoką i powtarzalną jakość sprzętu oraz wsparcie techniczno-serwisowe przez wiele lat od zakupu.

Kamery inspekcyjne Fortec posiadają także szereg całkowicie unikalnych, wprowadzonych specjalnie na nasze życzenie cech, co znacząco odróżnia nas od konkurencji oferującej podobne produkty.

Oświetlacz


ISP-KOMIN występuje w wersji kabla o długości 20 metrów. Solidna obudowa zapewnia gwarancję bezawaryjności i możliwość użytkowania w trudnych warunkach. Oświetlacz wyposażony w 18. ledowy pierścień zapewnia bardzo dobre doświetlenie obserwowanego kadru.

 Oświetlacz kamery kominowej kamera kominowa

Na życzenie Klientów doposażyliśmy ISP w przyciski pozwalające płynnie regulować ich jasność w czasie inspekcji kominów. 

 

    • Kamera


    • Nowy, zaprojektowany w odpowiedzi na sugestie naszych Klientów model kamery, wykonano z solidnego kawałka metalu. Kamera o wymiarach Ø 70 mm i 140 mm dł. wyposażona została w głowicę obrotową o zakresach panoramowania: poziom 360°, pion 180°. To rozwiązanie pozwala na precyzyjna inspekcje nie tylko opszaru na wprost ale także na około. Pozwala to na zajrzenie nawet do rozgałęzień pionów kominowych i wentylacyjnych.

    Wewnątrz również nie obyło się bez zmian. Nowy przetwornik CCD Sony Super HAD pozwala nagrywać w czterokrotnie lepszej niż dotychczas rozdzielczości D1 (720x576 pikseli)a zestrojenie z ekstremalnie szerokokątnym obiektywem pozwala uzyskać kąt widzenia równy 120 stopniom.

    kamera kominowa głowica obrotowa

  • Sterowanie głowicą obrotową

  • W dolnej części uchwytu rejestratora znajduje sie przyciski sterowania głowicą kamery. Umożliwia to precyzyjne manewrowanie położeniem głowicy. W rękojesci rejstratora znajduja sie również przyciski regulacji jasności oświetlacza.

  kamera kominowa głowica obrotowa sterowanie

Licznik metrów!


W ISP-KOMIN posiadamy możliwość pomiaru odległości, jaką przebyła kamera w rurze, w dwojaki sposób. Rejestrator został wyposażony w elektroniczny licznik metrów. Daje to nie tylko możliwość kontrolowania odległości, ale umożliwia również zapis tego stanu na nagrywanym materiale. Dodatkowo przewód został oznakowany co 1 metr. Dzięki temu możemy kontrolować przebieg inspekcji również bezpośrednio. 

licznik%20metrow%20dostrony2.jpg

 

 • Notatki głosowe


 • W obudowie urządzenia znajduje się mały mikrofon. Umożliwia on dodawanie notatek głosowych do nagrywanego materiału. Takie rozwiazanie sprawia że możemy skupić się na pracy i mamy wolne ręce (inaczej niż w przypadku modeli z klawiaturą)

Funkcje znane z dużo droższych i bardziej zaawansowanych urządzeń teraz dostępne w ISP-KOMIN.

 • Rejestrator


 • Zapis odbywa się na kartach SD i SDHC o pojemności do 32GB w formacie .avi.Kolejnym usprawmieniem jest dodatkowe wyjście video, pozwala ono na podłączenie dowolnych rozmiarów monitora i odtwarzanie bez pośrednictwa komputera.

Całkowicie zreorganizowane, intuicyjne i proste menu główne pozwala na sprawną konfigurację nawet w najcięższych warunkach.

kamera kominowa obrotowa panel sterowania

Stojak na rejestrator


Rejestrator wyposażony został w stojak ze stali nierdzewnej. Dzięki temu ustawienie rejestratora nie nastręcza problemów. Z tyłu ramy znajdują się zaczepy umożliwiające zablokowanie bębna. Wymiary stojaka to: 430mm x 330mm x 175mm.

kamera kominowa obrotowa stojak na rejestrator

Zapis danych


Teraz wyposażyliśmu każdy zestaw w 8 GB kartę SDHC (klasa 10) oraz poręczny czytnik kart SD.

kamera kominowa adapter kart sd

 • Pierścień centrujący


 • Przy inspekcji kominów o większych średnicach pomoga umieszczenie kamery kominowej maksymalnie blisko środka, eliminując problem klinowania się głowicy przy zabrudzonych kanałach, obijania głowicy kamery o ścianki komina i ograniczonego pola widzenia.

Rozwiązano tę kwestie poprzez zastosowanie pierścienia centrującego wyposażonego w łuki dystansowe. Łuki dystansowe montowane na obręczy pierścienia dają średnicę 300mm (łuki znajdują się w zestawie).

kamera kominowa obrotowa pierścień centrujacy

Skład zestawu


żółta walizka z wysokoudarowego tworzywa

 • moduł rejestracji (rejestrator) obrazu z kamery kominowej

 • stalowy bęben z kablem 20 m na metalowym stojaku.

 • monitor 7" z rejestratorem

 • kamera kominowa

 • pierścień centrujący z łukami dystansującymi  300 mm

 • akumulator

 • zasilacz

 • karta SD z adapterem USB

 • zestaw bezpieczników

 • kamera kominowa zestaw zawartość walizki

Praktyczna walizka na kamerę kominową 

 

Pliki do pobrania

Instrukcja ISP KOMIN

Instrukcja obsługi kamery inspekcyjnej ISP KOMIN

Pliki do pobrania (0)

Podobne produkty

POZYCJA NA RYNKU

Działamy na rynku CCTV 20 lat

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Nasi doradcy to zawodowcy

ROZWÓJ

Tworzymy autorskie produkty

WSPARCIE TECHNICZNE

Wykwalifikowana pomoc