Kabel wkopywany Microtrack - 100 metrów - KABEL MICROTRACK 100 m.
  • Długość: 100 metrów
  • Funkcje: detekcja, przesył danych i zasilania
  • System: Microtrack
  • Gwarancja: 3 lata
Ilość


Opis produktu

KABEL WKOPYWANY MICROTRACK MTC400-110 o długości 100 metrów


Microtrack MTC400-110 to stumetrowej długości kabel detekcyjny systemu wkopywanej ochrony obwodowej Microtrack. Służy do montażu doziemnego, każdy odcinek obwodu zabezpieczanego systemem wymaga dwóch równolegle (ok. 30 cm w ziemi, ok. 1 metra od siebie) poprowadzonych kabli. 

Bez względu na rolę pełnioną przez konkretny kabel (nadajnik lub odbiornik), ich fizyczna konstrukcja pozostaje taka sama. Warto także zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu podobnych technologii kabel Micropoint zachowuje identyczną budowę na każdym metrze długości - ewentualna wymiana konkretnego odcinka nie stanowi problemu. 

Kabel Micropoint posiada żelowe zabezpieczenie przed dostawaniem się wody do jego wnętrza oraz wytrzymały zewnętrzny ekran gwarantujący długie lata nieprzerwanej pracy. Wszelkie konektory i zakończenia zainstalowane są już na etapie produkcji - kabel Microtrack zachowuje pełną szczelność i integralność, nie wymaga dodatkowych terminacji ze strony użytkownika.

Specjalna konstrukcja sprawia, że w połączeniu z pozostałymi elementami systemu ochrony obwodowej jest on niezwykle czułym detektorem, umożliwiającym lokalizację naruszenia strefy chronionej z dokładnością do 3 metrów, przy zachowaniu minimalnej liczby przypadkowych alarmów.

OGRANICZENIA


Technologia Microtrack, mimo najwyższego prawdopodobieństwa detekcji spośród technologii wkopywanych ma także swoje ograniczenia. Nie jest ich wiele i nie są poważne, ale wierzymy, że powinieneś je znać.

  1. 1.WODA - niemetaliczne rury wodne poprowadzone pod kablami Microtrack mogą powodować fałszywe alarmy w momencie przepływu wody. Dotyczy to przede wszystkim rur płytko wkopanych lub o dużych przekrojach. Nie dotyczy rur wykonanych z metalu. Rozwiązaniem problemu jest umieszczenie metalowego ekranu na miejscu przecięcia rury i kabli Microtrack, jednak należy pamiętać o uwzględnieniu tego czynnika przy planowaniu systemu.

  1. 2.RUCH - w polu detekcji systemu (pas o szerokości ok. 3 metry), nie mogą znajdować się żadne ruchome obiekty - drzewa, luźna siatka ogrodzeniowa, stojąca woda, wysokie trawy itp. Należy zachować ok. 5 metrów odstępu od ruchliwych dróg, których nie chcemy obejmować detekcją. 

  1. 3.ŚNIEG - nie można dopuścić do zalegania śniegu na terenie objętym ochroną wkopywaną- wysoki śnieg obniża skuteczność detekcji, a w skrajnych wypadkach umożliwia przekopanie się intruza wewnątrz pokrywy śnieżnej. Zagrożeniem są takżeroztopy i możliwość zalania kabli na długi czas przez nadmiar wody. 

  1. 4.DESZCZ - należy zadbać o to, aby w przypadku mocnych opadów woda nie zalegała na kablach sensorycznych. W większości gruntów niepotrzebne są większe ingerencje, czasem wystarczy lekki spad lub wysypanie rowów kablowych drobnym żwirem, łatwo odprowadzającym wodę do głębszych warstw gruntu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OCHRONIE OBWODOWEJ FORTEC Pliki do pobrania

Microtrack ulotka

Pliki do pobrania (0)

Podobne produkty

POZYCJA NA RYNKU

Działamy na rynku CCTV 20 lat

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Nasi doradcy to zawodowcy

ROZWÓJ

Tworzymy autorskie produkty

WSPARCIE TECHNICZNE

Wykwalifikowana pomoc