KAMERY CCTV MONITORING

KAMERY HD-CVI

Systemy HD-CVI to nowy wymiar analogowej telewizji CCTV.

WIĘCEJ

PROFESJONALNE KAMERY

KAMERY INSPEKCYJNE

Kamery pomagają w docieraniu do trudno dostępnych miejsc.

WIĘCEJ

Kabel wkopywany Microtrack - 200 metrów - KABEL MICROTRACK 200 m.

KABEL MICROTRACK 200

  • Długość: 200 metrów
  • Funkcje: detekcja, przesył danych i zasilania
  • System: Microtrack
  • Gwarancja: 3 lata

Produkt podlega indywidualnej wycenie

POTRZEBUJESZ WSPARCIA TECHNICZNEGO: 12 651 93 25

Przed rozmową proszę przygotować dane urządzenia: symbol, nazwę, numer seryjny.

KABEL WKOPYWANY MICROTRACK MTC400-210 o długości 200 metrów


Microtrack MTC400-210 to dwustumetrowej długości kabel detekcyjny systemu wkopywanej ochrony obwodowej Microtrack. Służy do montażu doziemnego, każdy odcinek obwodu zabezpieczanego systemem wymaga dwóch równolegle (ok. 30 cm w ziemi, ok. 1 metra od siebie) poprowadzonych kabli. 

Bez względu na rolę pełnioną przez konkretny kabel (nadajnik lub odbiornik), ich fizyczna konstrukcja pozostaje taka sama. Warto także zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu podobnych technologii kabel Micropoint zachowuje identyczną budowę na każdym metrze długości - ewentualna wymiana konkretnego odcinka nie stanowi problemu. 

Kabel Micropoint posiada żelowe zabezpieczenie przed dostawaniem się wody do jego wnętrza oraz wytrzymały zewnętrzny ekran gwarantujący długie lata nieprzerwanej pracy. Wszelkie konektory i zakończenia zainstalowane są już na etapie produkcji - kabel Microtrack zachowuje pełną szczelność i integralność, nie wymaga dodatkowych terminacji ze strony użytkownika.

Specjalna konstrukcja sprawia, że w połączeniu z pozostałymi elementami systemu ochrony obwodowej jest on niezwykle czułym detektorem, umożliwiającym lokalizację naruszenia strefy chronionej z dokładnością do 3 metrów, przy zachowaniu minimalnej liczby przypadkowych alarmów.

OGRANICZENIA


Technologia Microtrack, mimo najwyższego prawdopodobieństwa detekcji spośród technologii wkopywanych ma także swoje ograniczenia. Nie jest ich wiele i nie są poważne, ale wierzymy, że powinieneś je znać.

  1. 1.WODA - niemetaliczne rury wodne poprowadzone pod kablami Microtrack mogą powodować fałszywe alarmy w momencie przepływu wody. Dotyczy to przede wszystkim rur płytko wkopanych lub o dużych przekrojach. Nie dotyczy rur wykonanych z metalu. Rozwiązaniem problemu jest umieszczenie metalowego ekranu na miejscu przecięcia rury i kabli Microtrack, jednak należy pamiętać o uwzględnieniu tego czynnika przy planowaniu systemu.

  1. 2.RUCH - w polu detekcji systemu (pas o szerokości ok. 3 metry), nie mogą znajdować się żadne ruchome obiekty - drzewa, luźna siatka ogrodzeniowa, stojąca woda, wysokie trawy itp. Należy zachować ok. 5 metrów odstępu od ruchliwych dróg, których nie chcemy obejmować detekcją. 

  1. 3.ŚNIEG - nie można dopuścić do zalegania śniegu na terenie objętym ochroną wkopywaną- wysoki śnieg obniża skuteczność detekcji, a w skrajnych wypadkach umożliwia przekopanie się intruza wewnątrz pokrywy śnieżnej. Zagrożeniem są takżeroztopy i możliwość zalania kabli na długi czas przez nadmiar wody. 

  1. 4.DESZCZ - należy zadbać o to, aby w przypadku mocnych opadów woda nie zalegała na kablach sensorycznych. W większości gruntów niepotrzebne są większe ingerencje, czasem wystarczy lekki spad lub wysypanie rowów kablowych drobnym żwirem, łatwo odprowadzającym wodę do głębszych warstw gruntu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OCHRONIE OBWODOWEJ FORTEC