Moduł procesora do systemu Microtrack II - PROCESOR MTP II
  • Funkcje: analiza sygnału z kabli, komunikacja z modułem zarządzającym
  • Wejścia: 4xkabel Microtrack (max.2x200m)
  • Komunikacja: Serwisowe RS232, do modułu zarządzającego RS422
  • Zasilanie: 10-48VDC, 580mA@12V
Ilość


Opis produktu

Czym jest moduł procesora MTP II?


Moduł procesora MTP II jest sercem systemu wkopywanej ochrony obwodowej opartej o kabel Microtrack. Jest to moduł który zapewnia zarówno zarządzanie jak i przetwarzanie wszystkich cyfrowych sygnałów systemu. Może również współpracować w obrębie jednego systemu z innymi urządzeniami  INTREPID ™ Serii II - ochroną napłotową Micropoint czy barierami mikrofalowymi Microwave. Umożliwia to projektowanie i konstruowanie, w oparciu o MTP II rozbudowanych systemów ochrony, składających się z różnorodnych rozwiązań.

Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom możliwe jest ustawienie czułości reakcji kabla wkopywanego Microtrack nawet dla każdego metra z osobna.

JAK DZIAŁA MTP II


Moduł procesora MTP II odpowiada za analizę sygnałów z dwóch par kabli Microtrack o długościach 100 lub 200 metrów.

Urządzenie wysyła zakodowany sygnał radiowy na 64 różnych częstotliwościach dwoma kablami - nadajnikiem i odbiornikiem. Pomiędzy równolegle zakopaną parą przewodów tworzy się pole detekcji o eliptycznym przekroju - jego naruszenie przez intruza powoduje zmianę charakterystyki pracy pola, następnie procesor określa miejsce (z dokładnością do 3 metrów), oraz siłę zakłócenia.

- procesor wysyła sygnał kablami Microtrack
- naruszenie pola detekcji powoduje odbicie impulsu
- procesor
analizuje siłę i lokalizacjzakłócenia
- procesor
ignoruje sygnał lub wysyła informacjo alarmie - wtedy odpowiedni przekanik w module zarządzającym zostaje aktywowany;

KONFIGURACJA


Procesor programowany za pomocą prostej i intuicyjnej aplikacji serwisowej UIST, bezpośrednio protokołem RS232 lub za pośrednictwem modułu zarządzającego CM lub GCM.

Jeden z procesorów na obwodzie musi być połączony z modułem zarządzającym za pośrednictwem protokołu RS422.

ZASILANIE


Urządzenie zasilane jest  napięciem z zakresu 10 - 60 V. Małe systemy (1-2 procesorów) mogą być zasilone napięciem 12V, większe wymagają 48V DC. Do ochrony przeciwprzepięciowej systemu rekomendujemy moduł JB70.

WYJŚCIA I WEJŚCIA


Moduł MTP II posiada 4 wejścia na dwie pary kabli Microtrack - nadajnik i odbiornik. Dodatkowo znalazły się w nim dwa porty RS422 do komunikacji z modułem zarządzającym oraz port serwisowo-konfiguracyjny RS232.

KONSTRUKCJA


Moduł posiada wytrzymałą metalową obudowę, przeznaczony jest jednak do montażu na powierzchni, w hermetycznej skrzynce elektroinstalacyjnej. 

KOMPATYBILNOŚĆ


Moduł MTP II jest kompatybilny z innymi produktami marki  INTREPID ™ Serii II jak i zewnętrznymi systemami ochrony  i monitorowania, dzieki zastosowniu Polling INTREPID ™ II.

DLACZEGO MICROTRACK?


-  pewność - 40 lat doświadczeń, 53.000 realizacji, produkcja w USA, prosta konstrukcja, najniższy na rynku odsetek przypadkowych alarmów i niezrównana precyzja detekcji

-  koszty - niski koszt zakupu ze względu na modułową budowę i strefy tworzone w oprogramowaniu, tania instalacja - detekcja, przesył zasilania i danych w jedym kablu, brak konieczności przystosowania terenu do instalacji systemu, bezproblemowe działanie na różnych podłożach i w różnych warunkach; 

-  wygoda - łatwy montaż, proste utrzymanie, pełne wsparcie techniczne ze strony Fortec - ofertowanie, projektowanie systemu, nadzór nad instalacją, konfiguracja i kalibracja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

W zakładce Dokumentacja i oprogramowanie znajdziesz także zestawienia porównawcze np. z podobnym systemem wkopywanej ochrony obwodowej Omnitrax.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OCHRONIE OBWODOWEJ FORTEC 


Pliki do pobrania

Microtrack ulotka

Pliki do pobrania (0)

Microtrack / Omnitrax

Pliki do pobrania (0)

Podobne produkty

POZYCJA NA RYNKU

Działamy na rynku CCTV 20 lat

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

Nasi doradcy to zawodowcy

ROZWÓJ

Tworzymy autorskie produkty

WSPARCIE TECHNICZNE

Wykwalifikowana pomoc